Jaký strojek vybrat

...lidově bagry a kotvy.
wajta
Příspěvky: 5
Registrován: 13 led 2014, 08:17

Jaký strojek vybrat

Příspěvek od wajta »

Ahoj všem,
už nějakou dobu si tu pročítám toto fórum a dostal jsem se do fáze, kdy chci nahradit svůj Gillette Mach3 a gely / pěny něčím více advanced
a vrátit se do doby před 20 lety ke klasické trojkombinaci mýdlo + štětka + žiletka :-)
Nejprve jsem byl rozhodnut pro nějakého Merkura, ale podle některých příspěvků nabývám dojmu, že kvalita již není to co bývala a že třeba
Muhle je na tom z hlediska řemeslného zpracování lépe.

Co tedy vybrat?
Holím se 2x - 3x týdně, vousy bych řekl, že mám spíš tvrdší než měkčí (asi se to těžko posuzuje).
Chtěl bych si koupit něco, co mi vydrží a hlavně si nenaběhnout a nezklamat se. Přeci jen to více peněz.

Dál bych byl rád, kdyby mi někdo poradil jakou štětku vzít.

Edit Radgost
Odstraněn link na eshop.
NitenSenki
Příspěvky: 39
Registrován: 12 říj 2013, 09:33

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od NitenSenki »

Já osobně jsem se nenechal vyplašit a pořídil si Gillette motýlkový. Je na něm skvělé to, že si na něm agresivitu zvolíš sám. Je to léty ozkoušený strojek co žije několik desítek let. Jediná nevýhoda je, že sehnat nový je hodně těžké a drahé, už se totiž nevyrábí.

Když jsem uvažoval o novém strojku (z pohledu data výroby) skončil jsem u Muhle, osobně bych asi nic jiného nebral. Pokud se nebudeme bavit o drahotě typu Feather a Pils.
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od keyboo »

Zdravím,
Osobně vlastním 2. Oba Merkury 37 a Progress.
37 jsem měl jako první a opravdu zpracování má jisté rezervy, ale to jsi jistě už četl. Poté se mi podařilo tady na foru zakoupit Progress a to je jiná věc. Zpracování dost dobré, a můžeš si sám nastavit "agresivitu" a aktuálně se s ním oholím líp než 37c. Ale myslím, že ať sáhneš kam sáhneš - neuděláš chybu. Jestli Muhle/Edwin Jagger ... je na výběr mnohé.
Každopádně přeji šťastnou ruku při výběru. :)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od Slovak Boy »

Ahoj Wajta,

ja mám Mühle DE89, Mühle R41, Progress 500, Merkur 34C, Merkur 37C, Edwin Jagger a zajtra sa prvý krát budem holiť Fatip Piccolom, zatiaľ očakávam ľahšie holenie ako Mühle R41.
Holím sa každé ráno. Občas vynechám sobotu. Viem, s tým arzenálom vyzerám ako fanatik, ale ja to beriem ako zbierku.

Keďže sa holíš každý druhý - tretí deň, nebudeš to mať také ťažké s podráždením. Edwin Jagger sú asi najkrajšie, ale ak sa chceš trafiť na prvý krát dobre, neodporúčam. Málinko kolíše vzduchová medzera kus od kusu. Tri kusy EJ, čo mám sú OK, čo sa holenia týka, ale dva sú skôr pre jemnejšie fúzy a ty máš tvrdé.
To Mühle je nemecky presný a obe Mühle DE hlavy čo som mal boli vynikajúce. Akurát.

R41 by ťa mohla ako začiatočníka sklamať. Rovnako asi aj Fatip Piccolo. Ja mám vyslovene najradšej svoju 37C (nie je nepresná, ako u kolegu), ale tebe by som odporúčal Mühle s DE hlavou. Štandardnú dĺžku rukoväte.
S tým by si si nacvičil holenie. Neskôr, ak by si zatúžil po niečom agresívnejšom by si si vybral Fatip, alebo 37C, alebo R41. Ja keby som sa holil každý druhý deň bral by som Muehle R41. Uvidím ako zajtra Fatip.

Progress je vynikajúci, ale je veľmi ťažký a akosi mi vadí ten štvorcový profil rukoväte a nevyváženie. Hlava je veľmi ťažká a prepadáva cez krátku rukoväť. Okrem toho som na Nemeckom fóre dočítal, že niekedy sú tam nepresnosti v symetricite, ktoré sa ťažko riešia. Nastavovacie strojčeky sú určite super, ale v jednoduchosti je sila. Tri zoskrutkované želiezka s jednou žiletkou a ide to.

Takže na záver, odporúčam Muehle s DE hlavou a krátkou rukoväťou. Farbu a povrch si vyber aký chceš.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Kolego a vitej zde na foru.
A nemas nahodou moznost si od nejakeho kamarada nejaky strojek na oholeni vypujcit?

Ja jsem zacal s Merkurem 23c, ale kupoval jsem primo od vyrobce.
Za mene penez se v CR daji sehnat taky "ty stejne" strojky, ale ja se obavam ze se jedna o levnejsi, druhou jakost..
Zalezi kde to kupujes.
Asi tohle tvrzeni budou nekteri kolegove povazovat za "konspiracni teorii" ale pote co jsem videl fotografie v CR koupenych Merkuru a srovnal jsem je s tema Merkurama koupenyma primo v Nemecku.. tak mi bylo vse jasne.
Jinak si neumim vysvetlit ze v CR stoji mene nez primo v Nemecku u vyrobce :lol:
Ted mam jeste jeden Mühle a jsem s nim taky nadmiru spokojen.

Zalezi co od strojku ocekavas, jestli ma byt spise jemnejsi nebo spise agresivnejsi pri holeni.
Rozhodujici je tvrdost tvych vousu, castost holeni (napsal jsi) a velikost tvych rukou.

Stetku si ze zacatku klidne kup tu nejlevnejsi, balea za 180,-kc.. Tim nic nepokazis.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
wajta
Příspěvky: 5
Registrován: 13 led 2014, 08:17

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od wajta »

Díky za odpovědi a vřelé přivítání.
Zatím jsem asi nejvíce nalomen na nějaký strojek o Muhle.
S agresivitou / jemností nemám vlastně žádné zkušenosti. Jen bych nechtěl být
po každém holení pořezanej nebo podřezanej :D

Bohužel nemám možnost si žádný strojek někde vypůjčit a tak musím vybrat ten pravý hned
na první ránu.

Asi před rokem jsem ze zvědavosti koupil (někde v Globusu) strojek od Wilkinsona, stál cca 60 Kč i se žiletkama.
Při prvním oholení jsem byl celkem mile překvapen, jak to pěkně holí, ale při dalších holicích seancích
jsem byl dost krvavej. Nepomohla ani výměna žiletky. Mám za to, že to způsobily dva faktory:
- špatná technika (asi jsem si s tím napoprvé víc vyhrál a pak se choval, jako když mám v ruce Mach3)
- kvalita úměrná ceně

Můžete někdo doporučit nějaký dobrý e-shop, kde nakupujete? Často se tu skloňuje obchod pana
Palase, ale tam jsem Muhle neviděl, jen Merkury.
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od keyboo »

A odkud jsi?
wajta
Příspěvky: 5
Registrován: 13 led 2014, 08:17

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od wajta »

Česká Lípa
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od Slovak Boy »

Ahoj Wajta, aké máš fúzy skôr tvrdé, alebo jemnejšie? Holíš sa denne, alebo obdeň? Ten Willkinson nie je vhodný na tvrdé fúzy, ja som sa s ním nedokázal nikdy oholiť.
Môže to byť aj tým, že ak si zvyknutý na Mach 3, tak automaticky tlačíš, ako keby to bolo rozložené na tri ostria. Súčastne automaticky očakávaš, že po prvom holení bude všetko preč. A keď to nejde, tak tlačíš ešte viac, alebo ťaháš už na suchom mieste dookola. Klasické žiletky ti hlavne tvrdé fúzy nikdy nevezmú na prvé holenie. Musíš vždy znovu naniesť penu a ísť v inom smere na rast fúzov. Napr. proti srsti, alebo krížom. Hlavne dlhšie fúzy nehoľ nikdy hneď proti srsti. Prečítaj si odkazy v sekcii o technikách holení. Ťahaj jemne nehýb zápästím, len v lakti. Pri holení ľavej strany tváre a proti srsti si uchop strojček ako lyžičku... Ale sorry, ty zatiaľ hľadáš strojček a rady o holení budú neskôr. Ako som písal, Mühle strojčekom nič nepokazíš a s Merkurom od Palasa mám aj dobré aj zlé skúsenosti. Zo 4 strojčekov čo som tam kupoval pre seba a pre kamarátov bol jeden nepodarok, alebo minimálne tretia trieda. Wiking má asi pravdu, hoci to nemusí byť pravidlo.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Jaký strojek vybrat

Příspěvek od Vousáč »

Slovak Boy čekám na tvoje hodnocení - jak proběhlo holení se strojkem Fatip Picollo ? :P
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“