Diplomat fresh-voda po holení.

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
obdivovatel
Příspěvky: 46
Registrován: 03 říj 2013, 20:34

Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od obdivovatel »

Vážení kolegové!
Mnohým z Vás vůbec nemusím představovat představovat vodu po holení Diplomat fresh od známé tuzemské firmy Astrid Cosmetics, a.s. Tato voda po holení se úspěšně vyrábí již několik desítek let. Já osobně jsem se s tímto produktem seznámil ještě v době hluboké normalizace před rokem 1989. Jaký dojem na mě tato voda udělala si již ale nepamatuji.
Poslední dobou vždy, když jsem chodil na nákup, tak jsem si všiml, že tato voda po holení se ještě pořád vyrábí a po delší úvaze jsem si jí zakoupil i kyž jsem jí vůbec nepotřeboval, jelikož nejraději používám zde dosti vychvalovanou vodu Windsor FRESH s propolisem.
Druhý den jsem ihned po holení tuto vodu nedočkavě použil a musím zde konstatovat, že jsem byl velice příjemně překvapen jejím účinkem na pokožku mojí tváře. Velmi kvalitně pokožku tváře hydratuje a ošetřuje a nijak jí nedráždí. Produkt obsahuje účinné látky jako je allantoin, panthenol a mentol. Dle mého názoru je kvalitou a účinkem plně srovnatelná s Windsorkou. Nakonec jsem po zakoupení tohoto produktu vždy řešil problém, kterou z těchto dvou vod po holení použiji, ale potom jsem se rozhodl, že první spotřebuji Windsorku a potom budu používat Diplomata. Další dilema a vnitřní boj zřejmě u mé osoby nastane při nákupu nové vody po holení po spotřebování obou těchto výrobků, kdy budu řešit kterou z nich si zase koupím. Ale s tímto Vás zde nechci obtěžovat, je to moje osobní válka.

Složení výrobku:aqua, alcohol dentat, PEG-40, hydrogenatet castor oil, diisopropyl adipate, panthenol, allantoin, sodium lactate, propylene glycol, menthol, benzophenone-4, linalool, limonene, parfum, CI 42090, CI 19140.

Vůně: je dle mého pohledu docela zvláštní a mojí osobou zcela neurčitelná, někdy mi příjemně voní, ale jindy jí zase moc nemusím cítit. Výrobce uvádí - svěží, dynamická vůně citrusů vzácných dřevin a bylin, no nevím, ale je to možné.

Dále tento výrobce ještě vyrábí další podobné vody po holení a to Diplomat classic a Adam. Tyto produkty mají zřejmě stejné složení jako mnou zde hodnocená voda Diplomat fresh, ale jinou parfemaci.

Na závěr mohu dle mé osobní zkušenosti vodu Diplomat fresh jenom doporučit, jako kvalitní a cenově dostupný výrobek se kterým jsem plně spokojen.
Děkuji za Vaši pozornost.
Naposledy upravil(a) obdivovatel dne 17 črc 2014, 15:28, celkem upraveno 1 x.
lenkai79
Příspěvky: 3
Registrován: 16 črc 2014, 14:48

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od lenkai79 »

Jojo diplomat je fajn. ;)
Všem krásný den! Když hledám levné osvěžovače vzduchu zvolím velkoobchod drogerie Xantea.cz
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od Vousáč »

Diplomata mám taky ve své kosmetické sbírce pro občasné navonění.
Jeho výhodou je lehounká citrusová vůně, nevtíravá a nijak přehnaně výrazná.

Pro mne jediná nevýhoda je, že obsah alkoholu pokulhává okolo 40% a mé preference
jsou alespoň 55% nebo rovnou Chypre :oops: :mrgreen:
Na druhou stranu, ti co neholdují pálivému obličeji si ho můžou oblíbit. ;)
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od Uton »

Diplomata používám také a rád. Dilema s výběrem té nejoblíbenější vody po holení jsem vyřešil jinak. Používám 4-5 nejoblíbenějších vod po holení na střídačku. Většinou volím vůni dle nálady, ale někdy i pro vhodnou příležitost. Má to i výhodu, člověk je originální a nevoní stále stejně. ;)

Dovolím si přidat foto pro větší přehlednost. :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Vousáči,

plně s Tebou souhlasím. Alkoholu tam musí být co nejvíce. Jinak je to voňavka :) (myslím teď slovo voňavka ne jako definici voňavky, ale to, že výrobek jen voní a nic nedělá ) a neplní svůj účel. Vím, že celá holící řada od Astrid je pěkná co se týká lahviček. Už mi, ale nesedí sprejová holící pěna.
Jen mi tam nesedí kvalita. Někde jsem četl, že jsou v tom nějaké nepěkné chemické věci. Teď z hlavy nedám víc informací. Ale stačí zhlédnout http://www.codecheck.info
Popravdě oficiálně jsem se nikde nedohledal množství alkoholu.

Osobně vyhledávám vodu po holení kde je více jak 60 % alkoholu. Spíše 70%. Ano štípne to. Ano když se člověk řízne tak to i pálí. Ale funguje to. Desinfekce i stažení kůže tam zafunguje.

Je pravda, že pro lidi co mají citlivou pleť tak ano je lepší něco slabšího. Ale pamatuji si na své doby akné a hormonální rozbouřenosti. A vždy jsem používal více alkoholové vody po holení. Už jen jako desinfekci.

Ale co osoba to názor.

Jinak jsem koukal, že společnost ASTRID se svým prodejem stala součástí skupiny Sarantis.
http://www.czechrepublic.sarantis.cz/cs/

David

11.09 2014
EDIT: tak jsem neodolal a zakoupil Diplomat Fresh. Zde jsem nenašel ani na krabičce obsah alkoholu. Dále jsem si z nostalgie koupil Alpa Eau de Cologne classigue kolínská tam je podle štítku 80% alkoholu a Alpa kolínská voda Chypree a tam je také 80% alkoholu. Pamatuji si doby, kdy jsem u dědy "očuchával" poličku s holením a kolínské. JJ pamatuji Alpu a něco z Německa. Výhoda bydlení u hranic.

Akorát jsem tedy u toho Diplomatu čekal, že bude více vonět to dřevo.... Víc tam cítím ten citron. Uvidím zatím jsem do všeho namočil nos. Až to napatlám na papulu tak uvidíme. Nadruhou stranu proč zatracovat klasiku, když je lepší jak dnešní patlací vody po holení. Stačí obyčejné porovnání složení a obsahu alkoholu a je jasný vítěz. Dnešní novodobé značky to rozhodně nejsou.
Kdybych měl větší poličku tak si toho koupím víc. Ale pak bych musel přemýšlet o nové skříni na věci na holení. Když jsme u té značky Astrid a Alpa. Už někdo zkoušel tu zubní bylinkovou pastu od firmy Alpa. a.s.

Kód: Vybrat vše

http://alpa.cz/cs/ustni-hygiena/zubni-pasty?article=137%3Aalpa-dent-herbal-zubni-pasta-s-mikrocasticemi
Myslím opravdu tu bylinkovou. Nemyslím Zubíka :)
David a jeho žiletky
novacik
Příspěvky: 15
Registrován: 25 úno 2014, 17:18

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od novacik »

diplomat fresh je zajiste dobra vec, hlavne je to modernejsi odnos od klasickyho diplomata, kterou osobne uz nedavam
Protože tehdy bylo důležité vonět tak na cca 4 - 6 metrů. Při vstupu do autobusu, dámy na zadních sedadlech musely hned zaregistrovat, že elegán je oholen.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od david_ul »

přihodil jsem na codecheck

DIPLOMAT voda po holení FRESH

http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... _FRESH.pro

postupně se budu snažit dodávat další.

Vím, že je tu dost fotek, ale přidám zadní stranu obalu. Ta tu zatím není.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) david_ul dne 28 říj 2014, 10:16, celkem upraveno 1 x.
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od Vousáč »

Dobrá práce Davide, jde vidět že se tomu věnuješ se vším všudy.

Takže u toho Diplomata Fresh je na závadu jediná látka, a to Benzophenone-4
což má být chemicky vyrobená látka něco na způsob UV filtru.
Hodně se přidává do kosmetiky jako opalovací a pleťové krémy.
U obzvláště citlivých jedinců může vyvolat podráždění, ale v případě použití jako
vody po holeni ( VPH ), kdy spotřebuješ malinkou dávku, bych to neviděl nijak černě.
Ostatní látky jsou v pohodě, se sílou alkoholu ale nenaděláme nic.
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Radovane,

bohužel s tím alkoholem nenadělám mnoho. Zase další výrobek, kde to není napsané.
Je to škoda, protože takhle si člověk myslí, že je tam málo a tak to nechtějí psát. Ale já na to vyzrál. Tak kde to není tak to nebudu kupovat. A výrobci poznají rozdíl, když nastane odklon zákazníků k jiné konkurenční značce.
Neříkám, že když to udělám jen já tak firma to pozná nebo zkrachuje. Ale když takových jako já bude více. Tak už se to pozná.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Diplomat fresh-voda po holení.

Příspěvek od Vousáč »

No nevím nevím.
Přání je to dobré, ale ani 500 lidí nezpůsobí to, aby se pozastavili nad poklesem obratu :mrgreen:

To už bych raději poslal doporučující dopis skupiny uživatelů jejich výrobku z doporučením
na úpravu technologie, nebo rovnou na novou vodu pro fajšmekry, třeba "Diplomat na 80%" :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Vody a balzámy po holení“