Soluna - český holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
plinha
Příspěvky: 34
Registrován: 21 led 2015, 09:48
Bydliště: Lány

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od plinha »

Zdravím kolegy, teď jsem zjistil, že jakási dáma na Bazoši prodává staré, dobré Soluny (československé). Mluvil jsem s ní po telefonu, prý tchýni ležely x let ve skříni. Měla ještě deset kousků. Chtěl jsem si také koupit jeden, ale kolega v práci mi jak na potvoru přinesl dva pěkné zachovalé. Tak už tu potřebu nemám. Jako nový nevím, zda takhle můžu vůbec na tohle upozornit, ale tady ve vlákně jsem četl, že pár z nás by asi pěknou Solunu chtělo. Tak jen upozorňuji. V Bazoši stačí dát do vyhledávače heslo Soluna a vyjede to. Petr
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Zagarne »

diky za upozorneni, videl jsem, ze inzeruje i na aukru ale pouze 1 ks a na fotce jich ma plnou bednu :D . uz jsem se ji ozval - lepsi nez cekat 6 dni na aukru
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 100
Registrován: 21 led 2015, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vladacr »

Já u ní koupil dvě - jedna je v krabičce se zrcátkem a jedna má krabičku bez zrcátka. Liší se i výbrusem ručky, hlavy jsou stejné. Na jedné straně hlavy je téměř neznatelně a šikmo vyraženo "Made in Czechoslovakia". Za padesát korun kus, to nešlo odolat, i když holit se s tím nejspíš nikdy nebudu :D.
EDIT: Teď koukám, že cena je 100 kč! Já koupil jednu za padíka, asi paní zjistila, jaký má poklad :D
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Redysh »

plinha píše:Zdravím kolegy, teď jsem zjistil, že jakási dáma na Bazoši prodává staré, dobré Soluny (československé). Mluvil jsem s ní po telefonu, prý tchýni ležely x let ve skříni. Měla ještě deset kousků.
Kolego děkuji velice za tip. V inzerátu se uvádí, že jsou strojky nové. Kontaktoval jsem paní s dotazem, zda je ještě inzerát aktuální. Napsala, že má posledních pár kousků. Neodolal jsem a 2ks jsem za cenu 100,- Kč/ks hned objednal. Již se těším na vyzkoušení.

PS: Paní se činí, prý má poslední 4ks a zvedla cenu na 200,- Kč :P

Redysh
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Zagarne »

to mam stesti, ze jsem jeste stihl jeden za stovku kdyz to tady lidi berou po dvou :twisted:
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

Po dokončení nákupu to tady krapet pročistím od neaktuálního balastu.
JezkovyVoci
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2015, 21:54

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od JezkovyVoci »

Dobry vecer,
ja koupil cestovni Solunu i s brasnou za 50 Kc, ale nemel jsem drobny, tak mi ji vetesnik nechal za 35. Strojek je super, holim se s nim a je to parada, ale kdyz jsem napoprve do Soluny nabil novy ziletky Father, trochu jsem se porezal. Na cele sade mi prijdsou nejzajimavejsi ziletky - stare Gillette Silver a Astry jeste za 11,50. Tak vyzkousim, jak to driv v Jevicku delali.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Drvoštěp »

JežkovyVoči.... :o :D
Škoda, že ta fotka se nedá více zvětšit. Pokud dobře vím, tak Soluna nikdy neměla ručku z plastu ale z kovu.
Sám ji mám, po svém otcovi...
Není tohle spíš Astra? Měla plastovou rukojeť, kdysi vroubkovanou a později pak jen hladkou bez vroubků.
Jinak dobrej kauf. Ať Ti dobře slouží.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
JezkovyVoci
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2015, 21:54

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od JezkovyVoci »

Zdravim,
jsem tu na foru prvne a s fotkama zatim valcim, velikost souboru do 80 kilo neni nic moc. To plastova nozka je divna, ale je to Soluna. Zkusim nahrat dalsi fota.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Drvoštěp »

JežkovyVoči :o
Ach ano... je to Soluna...s plastovou ručkou...! :?:
Jsou věci mezi nebem a zemím, o kterých nevíme a nerozumíme a ta Soluna s plastovou ručkou k jim jistě patří. :mrgreen:
Snad ostatní kolegové budou vědět více než já.
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“