testovanie mydla na holenie VONAI

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
vonai
Příspěvky: 8
Registrován: 01 bře 2016, 10:29

testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od vonai »

Zdravim Vas, som architektka, zaoberam sa formulaciou a vyrobou prirodnej kozmetiky, hlavne mydiel a balzamov na telo. Vsetky moje produkty su testovane na mne, mojej rodine a kamaratoch (na inych zvieratach zasadne nie). Testerov na mydla na umyvanie brady a fuzov mam az az, chybaju mi vsak testeri na mydlo na holenie.
Mydla vyrabam tradicnou metodou vyroby mydla z prirodnych olejov/zloziek, bez farbiv, umelych voni a konzervatov.
Mal by niekto zaujem testovat? boli by to male okruhle kusky mydla, nemaju nejaky pekny tvar, su to naozaj len vzorky.
Janka
Yetti
Příspěvky: 56
Registrován: 03 úno 2015, 20:23
Bydliště: Jílové okres Děčín

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od Yetti »

nu což za pokus by to stálo. Jenže pošta do Česka? napište své představy.
optimista čte knihy, pesimista Korán a realista studuje základy střelby na pohyblivý cíl.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od vsezved »

Dobrý den paní Janka,

vítám Vás mezi námi.U nás máme vodu, při které mám problémy s pěnivostí a hlavně s udržením pěny a to převážně u přírodních mýdel. Rád vaše výtvory otestuji.
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od mons »

Zdravím, za pokus by to určitě stálo, držím palce a rád se přidám.
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od Yaron »

Také rád otestuji a napíšu svůj názor. Děkuji a budu se těšit.
Living on the edge.
Uživatelský avatar
Mio99
Příspěvky: 20
Registrován: 26 led 2016, 06:54
Bydliště: Volvo FH

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od Mio99 »

Dobry den, tiez rad otestujem Vase mydla.
Edwin Jagger DE89, Parker 24C,Muhle R41, GD 800
Zibi
Příspěvky: 16
Registrován: 10 pro 2014, 19:13
Bydliště: Košice

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od Zibi »

Dobrý deň.

Milá Janka veľmi rád by som sa pripojil a otestoval Vaše mydlá.
Gillette FatBoy Adjustable D4, Gillette Slim Adjustable I4, Gillette Slim Twist(white handle), Gillette Super Adjustable Black O4, Muhle R108, Merkur 39c, Astra 901
Uživatelský avatar
plinha
Příspěvky: 34
Registrován: 21 led 2015, 09:48
Bydliště: Lány

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od plinha »

Dobrý den, také se rád přidám. Pokud máte zájem. Petr
vonai
Příspěvky: 8
Registrován: 01 bře 2016, 10:29

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od vonai »

Dakujem za reakcie, napiste mi prosim vas adresy do posty. balicky budem posielat v jeden den, snad koncom tohto tyzdna/ zaciatkom buduceho.
Janka
Tom19
Příspěvky: 27
Registrován: 14 lis 2012, 16:58
Bydliště: Čadca - SR

Re: testovanie mydla na holenie VONAI

Příspěvek od Tom19 »

Takže pridávam recenziu na prvé vyskúšané mydlo.
Ide o bielu verziu. Má mäkšiu konzistenciu ako iné prírodné mydlá, na ktoré som zvyknutý, ako je napr. mydlo z Hrochote. Dokonca sa mi zdá byť mäkšie ako Proraso. Je to veľká výhoda, keďže si ho môžem vytvarovať na dno misky a zatlačiť bez toho aby sa mi v nej šmýkalo.
Vôňa - Tento atribút hodnotiť nebudem, keďže ma upozornila pani z VONAI, že použije vône, ktoré boli pribalené v zásielke. Mne by vyhovovala aj takáto neparfémovaná verzia, ale priložené vône sú veľmi pekné, najviac ma zaujala vôňa žihľava. Ďalšou vôňou ktorá by k nemu pasovala, je podľa môjho názoru ruža.

Tvorba peny - Pena sa tvorí veľmi jednoducho. Treba byť zvyknutý na prírodné mydlá a príliš to na začiatku neprehnať s vodou, tú treba pridávať postupne. Po pár sekundách vznikne bublinková pena, ktorá sa asi po pol minúte prípravy premení na veľmi jemnú penu. Keďže šľahám penu na tvári, po tejto pol minúte som naniesol penu na tvár a masíroval strnisko. Túto penu som nechal pôsobiť asi dve minúty na tvári a penu som obnovil, tak aby som sa mohol oholiť.

Holenie - Narozdiel od väčšiny z fóra sa neholím na tri prieťahy, ale len na dva. Prvý krát po smere rastu fúzov a druhý krát naprieč s tým, že na brade sa oholím proti rastu. Už na prvý krát som mal strnisko zmäkčené na jednotku, ani málo, ani príliš. Pri nanesení pred druhým oholením som pridal do odstatej peny trochu vody a znova naniesol na tvár. Tu som bol prekvapený, lebo vždy pri nanesení druhej vrstvy mám taký pocit sťahovania pokožky. V tomto prípade som ale žiaden taký pocit nemal. Aj tento krát oholenie prebehlo veľmi jemne bez nejakých problémov.

Pocit po oholení - Po oholení som na tvári cítil jemný pocit sťahovania a rozhodol som sa nepoužiť žiaden aftershave. Balzam som použil asi až po pol hodine, nie že by ma pokožka nejako ťahala, ale bola suchšia a išiel som von, takže ju bolo potrebné zvláčniť a chrániť pred vetrom.

Konečný verdikt - Pre mňa je to 1 ako v škole. Deň po oholení nemám podráždenú pokožku, ako po niektorých iných mydlách a krémoch. Dodatočne som nemusel nanášať žiaden balzam ani krém, ako niekedy keď ma pokožka doslova svrbí a páli. Skrátka toto mydlo mi sadlo. Chcem sa poďakovať za možnosť testovať a o pár dní príde recenzia na druhú, žltú verziu.

P.S. pre výrobcu: Obsahuje toto mydlo lanolín? Lebo mal som taký pocit počas holenia, akoby sa mi vytvoril film na koži a po ňom kĺzal strojček.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“