ALPA-KOLÍNSKÁ FOUGÉRE A CLASIQUE

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
Uživatelský avatar
RoCho89
Příspěvky: 11
Registrován: 24 led 2018, 07:22

Re: ALPA-KOLÍNSKÁ FOUGÉRE A CLASIQUE

Příspěvek od RoCho89 »

Kolínskou Fougere jsem si ze zvědavosti koupil a používám ji téměř každý den, vůně se zdá zpočátku výraznější, ale jakmile na kůži odezní alkohol, tak se pak krásně uvolní jemné tóny takové opravdu sváteční vůně, která mě osobně je velmi příjemná. A zatím jsem se nesetkal s nějakým odporem manželky, takže ji hodlám používat i nadále. Flakón se mi taky moc líbí, má takový originální tvar. Kolínskou používám na krk a obličej a to především ve dny kdy se neholím, prostě jen tak k navonění pro příjemný pocit a osvěžení. Po holení používám nejčastěji Alpu Windsor Fresh s propolisem, což je úplně jiný typ vůně.
rozvid
Příspěvky: 16
Registrován: 17 srp 2020, 11:48

Re: ALPA-KOLÍNSKÁ FOUGÉRE A CLASIQUE

Příspěvek od rozvid »

Dokáže někdo z vás srovnat Alpu Classique (https://www.alpa.cz/cs/e-shop/109-class ... a?cat_id=2) s originální kolínskou 4711 (https://www.notino.cz/4711/original-kol ... x/p-84190/)

Alpu už mám a moc ji nepoužívám. Na mě je ta vůně trochu těžká. Láka mě 4711 - je to legendární výrobek, který ještě neznám. Ale říkám si, nebude to vlastně hodně podobné? Dá se říct že je Alpa Classique česká verze 4711?
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: ALPA-KOLÍNSKÁ FOUGÉRE A CLASIQUE

Příspěvek od david_ul »

Krásné dobré ráno Rozvide,

Rozdíl mezi Alpou a 4711 je ten, že 4711 je jemnější. O hodně jemnější.

Mám před sebou Alpu EDC Classigue a EDC Przemyslowka original viewtopic.php?f=94&t=3490
Je to defacto stejný kus co 4711. Mělo to stejného majitele myšlenky.
Jediný rozdíl mezi 4711 a Przemyslowka original je ten, že dnešní 4711 se vyrábí na Slovensku v továrně Herbadrug a Przemyslowka original v Polsku.

Ale vrátím se k vůním. Mám oba flakony před sebou a po otevření Alpy na mě hned razantně vyběhne vůně. Je to tedy hodně silnější vůně. Oproti Przemyslowka original tak ta má tu vůni decentní. Když si zahrajeme na školu tak od 1-5 vůně. Razance Alpa 5. Vydrží vonět u mě cca 4 hodiny v běžném dni. Przemyslowka original má razanci 3- a je ta vůně decentnější a zase při běžném provozu přes den mi vydrží také 3-4 hodiny. Ale není tak vtíravá a ostrá. Je jemná.
Mám zkušenosti, že mi bylo dokonce řečeno u VPH nebo kolínských Alpa, že to voní až moc a je to spíše obtěžující. Takže při stejném množství je Alpa prostě více cítit a je to až nepříjemné. Oproti Przemyslowka original nebo 4711 je ta vůně decentní.

Jinak pocitově a pachově je to stejné složení. Alkohol je asi stejné. Bohužel alkohol jsem nedohledal. A lakmusový papírek tu nefunguje, protože to zkreslí přidaná chemie ve výrobku. A teploměr na alkohol nemám.

Pokud by jsi chtěl tu Przemyslowka original tak není problém ji objednat v Polsku a poslat Ti ji. Když budeš chtít.

Měj se krásně

David
David a jeho žiletky
rozvid
Příspěvky: 16
Registrován: 17 srp 2020, 11:48

Re: ALPA-KOLÍNSKÁ FOUGÉRE A CLASIQUE

Příspěvek od rozvid »

Díky za pěkný popis a nabídku další alternativy.

Zatím nebudu kupovat nic nového, už mám toho doma moc, tak třeba až nějaký flakonek dodělám :D
Uživatelský avatar
chlpos57
Příspěvky: 404
Registrován: 12 dub 2022, 19:27
Bydliště: Topolčany

Re: ALPA-KOLÍNSKÁ FOUGÉRE A CLASIQUE

Příspěvek od chlpos57 »

:D Ahojte pani tiež som majitelom tejto kolinskej použìvam ju denne na pokožku brady prijemne vonia a zvlačnuje .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zdravì Chlpos57 :-)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: ALPA-KOLÍNSKÁ FOUGÉRE A CLASIQUE

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Chlpos57,

moc pěkně voní, ale kup si k tomu ještě malý rozprašovač. A potom poznáš celé složení té kolínské. Opravdu Ti malý rozprašovač otevře oči s vůní co tam je. Hlavně se rozstříkne na celé krk a zápěstí a vydrží déle.

Uvidíš.

Měj se krásně

David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Vody a balzámy po holení“