Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Zastavme se na chvíli a potěšme krásou ladných křivek…
Odpovědět
Uživatelský avatar
pepson
Příspěvky: 109
Registrován: 07 zář 2012, 07:29
Bydliště: Praha

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od pepson »

No pár mi jich už prošlo rukama a mohu potvrdit že poměr cena-výkon je jedinečná.
Pro začátečníky i pro zkušené je model 208 asi to nejlepší od této značky.Po zkušenostech s modely
66 a 100 kdy moje kousky měli vady geometrie(66) nebo plastové střenky které nevydržely cestu z Libně na Jižní Město(100), jsem přešel na 208 který tyto vady nemá.
S touto břitvou se holím průběžně přes 1/2 roku a vždy se k ní vracím jako k jistotě po
různých experimentech.
Stabilizátor samozřejmě překáží při broušení,( to je typická vlastnost této značky),
a jsou tři cesty jak se s tím vypořádat.
1.) nechat to být, protože, kdy se při holení potřebuje patka?
2.) ubrousit velký kus materiálu a smířit se s estetikou
3,) ubrousit celý stabilizátor
Balistol tomuto modelu neublíží, protože nemá samolepku.Pozor jedině na líh který
nápis okamžitě sundá.
Ovšem potom břitva vypadá daleko lépe.
Tento model je vhodný pro začátky a učení se.
A navíc dobře vypadá.
Uživatelský avatar
Pedro Smouky
Příspěvky: 28
Registrován: 14 lis 2012, 13:51
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Pedro Smouky »

Pánové děkuji za Vaše odpovědi! Asi do ní pujdu.. :) Což nápis mi ani tak nevadí kdyby slezl, klidně ať je to pryč.. lesklá břitva vypadá taky pěkně..:) Mohl by mi někdo ukázat na obrázku kde je ten stabilizátor a jak velký kus se musí ubrousit? Ale naprd je že 208 jsem viděl prodávat jen v od Američanů a tam je poštovný 200kč plus... když to číňan to má free nevíte kde tu 208 sehnat za dobře? Případně i tady v ČR... Pay Pal mám takže není problém koupit i přes net jen by mne zajímalo kde.. díky za Vaše odpovědi!
Dobie
Příspěvky: 17
Registrován: 17 zář 2013, 10:00

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Dobie »

teď jsou nějaký na aukru. Chtěj za ně 500 plus poštovný, nicméně netuším, jak moc dobrá je to cena
Uživatelský avatar
Pedro Smouky
Příspěvky: 28
Registrován: 14 lis 2012, 13:51
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Pedro Smouky »

Koukám na to přidám Vám sem nějáké odkazy schválně co řeknete na cenu ;)

Aukro:
Popis: Jen samotná břitva
Cena: 500kč + 60kč poštovné
http://aukro.cz/holici-britva-gold-doll ... 94517.html

Ebay:
Popis: Břitva+ řemen+ miska
Cena: cca 523 kč poštovné free
http://www.ebay.com/itm/Gold-Dollar-208 ... 417967d117

Popis: Břitva + řemen
Cena: cca 508 kč poštovné free
http://www.ebay.com/itm/Gold-Dollar-208 ... 53f4770c18
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Ivánek »

Pedro Smouky píše:Pánové děkuji za Vaše odpovědi! Asi do ní pujdu.. :) Což nápis mi ani tak nevadí kdyby slezl, klidně ať je to pryč.. lesklá břitva vypadá taky pěkně..:) Mohl by mi někdo ukázat na obrázku kde je ten stabilizátor a jak velký kus se musí ubrousit? Ale naprd je že 208 jsem viděl prodávat jen v od Američanů a tam je poštovný 200kč plus... když to číňan to má free nevíte kde tu 208 sehnat za dobře? Případně i tady v ČR... Pay Pal mám takže není problém koupit i přes net jen by mne zajímalo kde.. díky za Vaše odpovědi!

Mno, pokud nevíš kde je stabilizátor, tak zřejmě nemáš sdostatek zkušeností ani s broušením. Na to tady jsou opravdoví machři. :|
2 pepson:
ad 1. v tomto případě dojde po čase k probroušení čepele uprostřed ostří a navíc patka se dost používá - špatně
ad 2. toto není, myslím, správná cesta. Břitva a aesthetica jedno jsou, naše Krásky nás musejí pohladit a potěšit - nepříliš dobře
ad 3. nejhorší možnost. Stabilizátor, jak již jméno napovídá, něco stabilizuje. A to něco je ostří. Proto tam je buďto jeden nebo dva a ještě bývá podélný - úplně špatně.
Pozor, toto je můj skromný názor a netvrdím, že je jediný správný.
Zase do všeho žvaním, ale cesta pro začátečníka, který chce z holení Břitvou míti rozkoš nebývalou je jediná. Koupit slušnou Břitvu, nehledět na stovku či dvě, to máte 3 krabičky cigaret a Břitva Vás bude oblažovat celý Život. Poslat ji na převýchovu do některého ze sanatorií, viz obchodní služby a začít s Nástrojem, nikoliv s něčím ostrým, kterým se dělají, již zde zmiňované, "ořezy".
Proč do toho žvaním? Protože touto cestou jsem se vydal i já a nelituji toho. Na každé holení se těším a když vybírám břitvu, je to vždy obřad. Například včera jsem se holil Mme. Rusovláskou :P
Ještě přidávám originální návod k použití, důležitý je hlavně bod 3.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pedro Smouky
Příspěvky: 28
Registrován: 14 lis 2012, 13:51
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Pedro Smouky »

2: Ivánek:
Smozřejmě bych břitvu na přebroušení zaslal panu mentorovi PetrS :) Já bych se do toho sám určitě nepouštěl.. chci se pustit do střenek to bude pro mne taková výzva... rád tvořím nové věci.. :) Hlavně když vidím tuto stránku http://shavenook.com/thread-my-gold-dollar mé srdce plesá radostí :twisted:
Rád bych si časem třeba koupil něco lepšího.. ale zatím nevím jestli mi břitva bude vyhovovat a proto bych nerad utratil celkem značnou částku a pak zjistil že mi břitva nevyhovuje a musel ji prodat, proto volím tuto cestu snad se na mne nebudete zlobit :oops:
Přeji příjemný večer a děkuji za vaše odpovědi :)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od PetrS »

Dokud neochutnáš Pedro Smouky.
jaké to je, přiložit na tvář dokonalé ostří a ucítit jak nádherně bere vousy a jak hladká je tvář po oholení, tak nebudeš vědět zda jsi lapený. Ovšem až ochutnáš, tak se lehce může stát, že budeš nadšený a zpátky do původního se Ti nebude chtít.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Ivánek »

[quote="Pedro Smouky"]2: Ivánek:
Smozřejmě bych břitvu na přebroušení zaslal panu mentorovi PetrS :) Já bych se do toho sám určitě nepouštěl.. chci se pustit do střenek to bude pro mne taková výzva... rád tvořím nové věci.. :) Hlavně když vidím tuto stránku [url]http://shavenook.com/thread-my-gold-dollar[/url] mé srdce plesá radostí :twisted:
Rád bych si časem třeba koupil něco lepšího.. ale zatím nevím jestli mi břitva bude vyhovovat a proto bych nerad utratil celkem značnou částku a pak zjistil že mi břitva nevyhovuje a musel ji prodat, proto volím tuto cestu snad se na mne nebudete zlobit :oops:
Přeji příjemný večer a děkuji za vaše odpovědi :)[/quote]
Toto není provokace toto je výzva. Za dlouhých zimních večerů u kachlového sporáku za vytí vichřice a hučení petrolejové tlakové lampy, no uvidíme. Čepel z Gold Dollarovky, střenky se uvidí no a nýtování :roll: Se taky uvidí. Ale žádný učený z nebe nespadl. Waůů. ;)
A PetrS má svatou pravdu. Ať čepel desinfikuješ jak chceš, stejně tam bacil Břitvomil zůstane, pronikne hlaďoučkou papulí, rozmnoží se. Je vědecky dokázáno, že tento bacil se šíří i po internetu a žádný antivirák ho neumí odstranit :lol: Pozor, neexistuje ani očkování, ani léčba. :P
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od relka »

Joo Goldka..mám 100. Ocel dobrá, ale tím stabilizátorem jsem si ničil kameny. Tak jsem se vydal cestou ztráty estetiky k získání funkčnosti. A ta úprava na internetu?..to je vyšší dívčí. Taky se mi moc líbí. Ale pochybuju že je to jeho první
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Pedro Smouky
Příspěvky: 28
Registrován: 14 lis 2012, 13:51
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Pedro Smouky »

Tímto bych chtěl moc poděkovat Pepovi (pepson) za projevenou ochotu! Už mám doma svou GD 208 a vypadá moc pěkně! Všechno proběhlo hladce, obchod byl rychlý a bezproblémový! Břitva přišla pečlivě zabalená, teď už ji jen dát do kupy s tou mou Sheffieldkou a budu spokojen ale vypadá to na běh na dlouhou trať :P
Doufám že nejsem OT. Přeji příjemný den! PS: Pokud by byl zájem klidně břitvu nafotím ať si můžeme poreferovat jestli se GD 208 zlepšila či ne :)
Odpovědět

Zpět na „Břitvy nejrůznějších stylů, tvarů a materiálů...“