Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Wiking »

K640_Cella Front.JPG
K640_Cellas Slozeni.JPG
Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima
Cesky zhruba: Cella = Mydlovy krem extra extra nejcistejsi

Legendarni a kultovni italske mydlo... mydlo, jehoz receptura zustava stejna uz od roku 1899!!
Schvalne jsem prilozil i fotografii spodni strany se slozenim.
Pri recenzich mydel normalne nevypisuju chemicke slozeni, zde ale udelam vyjimku!

Je to neuveritelne, ale jsem si jisty, ze se jedna o jedine holici mydlo na svete, ktere se sklada jen z 8 komponentu:
1.)Kokosovy tuk
2.)Luj
3.)Kyselina stearova
4.)Hydroxid draselny
5.)Hydroxid sodny
6.)Voda
7.)Uhlicitan draselny
8.)Parfem (mandlovy)
TOT VSE!!!

:shock: :shock: :shock:
Osobne neznam jine mydlo, ktere by se mohlo tomuhle slozeni rovnat.
Proste idealni mydlo nejen pro absolutni puristy a minimalisty, ale i pro ty, kteri neradi plati hrisne penize za reklamou obtezkane produkty, jak to uz v dnesni dobe byva zvykem.
Cena mydla je (v Nemecku) 21,-€ za 1 kg.
V Italii se da sehnat jeste levneji.
I tak to v prepoctu na CZK vychazi na asi 50,-kc za 100gr, coz je cena velmi lidova.

Mydlo je zabaleno v opticky velmi pritazlive papirove krabicce s vyobrazenim vysmateho starika, a ma rozmery jako mensi dlazebni kostka = 13x13x6cm a vazi 1 kg! Opravdovy "oldskul" design :P

Holici vlastnosti:

Jsou dle meho nazoru vynikajici!! Je videt, ze po 113 letech fungovani ma vyrobce tohoto mydla vse pod kontrolou.

Vune je prijemna, mandlova, lehce marcipanova, mydlo i pena voni stredne intenzivne.
Kupodivu pokozka tvare po oholeni neni nejak zvlast navonena mandlemi, takze se da pouzit jakakoliv voda po holeni.

Penivost je vynikajici. Ze zhruba 1 cm³ vysleham vzdy plnou misku peny, ze staci na 3 oholeni a jeste zustane.
Ja osobne vkladam kosticku mydla o velikosti asi 1x1x1cm do misky, palcem ji rozmacknu na dne, zakapnu teplou vodou, a po 5-10min vysleham penu.
Taktez stabilita peny je dost dobra, po 5-10 min staci kratke zatoceni stetkou k obnoveni peny.
Konzistence mydla je polotuha a umoznuje proto zcela bezproblemove namackani do jakehokoliv tygliku nebo misky na mydlo, jen za pomoci 2 palcu. Takhle jsem ale jeste nerozpenoval.

Klouzavost britu po tvari a zmekceni vousu mi pripadaji taktez velmi dobre.

Dle meho nazoru opravdu skvele mydlo se zajimavymi vlastnostmi, ktere muzu co nejlepe doporucit.

Na zaver jen par mych poznatku:

1.)Mydlo neobsahuje zadne konzervanty, tudiz stale "zraje". Doporucuji skladovat v igelitovem sacku v lednicce. Hermeticky uzavrene v plastikove krabicce s tesnicim vickem, popr. poradne zabalene v igelitovem sacku.
Tedy ne tech 100gr, kdyz si je namackate do tygliku, to samozrejme neni potreba chladit, ale to velke mnozstvi.
Po nekolika letech dochazi ke zmene barvy, mydlo tmavne. To vsak nema na kvalitu mydla a jeho holici vlastnosti zadny vliv. Zkazit se mydlo nemuze. Jen ztmavne, bude tvrdsi, castecne vyprcha ten mandlovy parfem a bude mene vonet.
To vse ale az po dlouhych mesicich/letech skladovani! Ne behem jednoho roku :!:
2.)Nepouzivejte prilis varici vodu (v penotvoru) ta zpusobuje padani peny. Normalne tepla voda do asi 60°C je OK.

Preji excelentni oholeni!
Ludwig
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Wiking dne 11 črc 2012, 22:57, celkem upraveno 1 x.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Vlcak »

Moc se na něj těším. Díky Ludwigu.
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od maculak »

i já se moc těším...
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od pipe »

Pude na tvář jako první, mimochodem, co se stane, když jej nebudu skladovat v lednici? Pouze ztmavne, nebo se změní i jeho vlastnosti? Otázka typu "blbec" : nezkazí se? (Sám nevím, co si pod tímto pojmem představit, ovšem nezasvěcený čtenář by se něčeho podobného mohl leknout, asi.)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Wiking »

@pipe: Doplnil jsem to nahore v tom textu. Ted by to melo byt srozumitelnejsi 8-)
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od relka »

Tak pokud má tohle mýdlo zrát......tak po zkušenosti s asi třicetiletým Barbusem se "nějakého" zrání nebojím. Plně holeníschopné, jen ta vůně trochu ujela. ;) :D
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Wiking »

@relka: Myslim, ze tenhle konzervant :!: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_borit%C3%A1 :!: ktery je v Barbusu obsazen nedava moc moznosti ke zrani..
V Celle nic takoveho pochopitelne neni..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od relka »

Tak "odtud vítr fouká".....Tohle jsem netušil. Moje chyba, měl jsem se podívat čím se mydlím :shock:
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od pipe »

Super mýdlo, krásně voní, pění jak čert, bagr (Merkur 37C Slant) klouzal po obličeji jako nikdy.
S tou teplotou pozor, mýdlo je na vysoké teploty opravdu náchylné, ze šlehačky se stane něco jako pěna do koupele (konzistecí).
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od maculak »

Hodnotím velmi kladně, vysoká pěnivost, dobrá klouzavost, akorát pěna moc nedrží konzistenci, možná jsem měl horkou vodu, dále vyzkouším, jinak maximální spokojenost. Jinak musím pochválit Wikingovu směs, kterou mě zaslal na vyzkoušení, super mýdlo s vysokou pěnivostí, držela hustá pěna jak šlehačka, super klouzavost, na domácí výrobu 1+.

edit 22.7 - tak včera jsem dal znovu cellu, nacpal jsem si ji s sebou do tyčinky na cesty a použil tak, že mírně natřel na napařený ksichtík a rozšmrdlal štětkou a perfektní pěna na trojité oholení úplně v pohodě, mýdlo super...
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“