čepelka Mühle - Rasurkultur

Vše o čepelkách
dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od dedek »

Když jsem si kupoval asi před rokem přímo v tovární prodejně soupravu Mühle s holící hlavou R89, dostal jsem jako dárek vedle holícího krému i jednu žíletku Mühle. Celou dobu mi ležela v šuplíku, až nedávno jsem se odhodlal jí vyzkoušet. Podotýkám, že jsem těsně předtím vyhodil použitou Derby, takže dokáži trochu obě značky porovnat.
Jaké bylo mé obrovské překvapení, jak žiletka Mühle v hlavě R89 holí. To byl nadneseně řečeno koncert. Velmi jemné, ale důsledné holení, bez jakéhokoli podráždění. Vynikající ostrost a dlouhá výdrž. Jedním slovem paráda.
Nebudu unavovat svou technikou, protože každý z nás je originál, tedy co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat druhému, ale v tomto případě doporučuji tyto žiletky alespoň k vyzkoušení.
Nevím, kdo přesně žiletky pro Mühle vyrábí, ale podle upravse.cz snad Israel.
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
chucky
Příspěvky: 9
Registrován: 17 kvě 2012, 20:10

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od chucky »

Já psal nedávno přímo do Mühle, kde se žiletky vyrábí (případně alespoň v jaké zemi).

Dle jejich odpovědi mi výrobce nesdělí (prý tajemství :-)). Zemi přesně neví, protože výrobce má několik
závodů po celém světě a oni neví, ve kterém se to přesně vyrábí. Specifikovali mu své požadavky
a tyto požadavky je prý schopný výrobce splnit v několika závodech.

Nic to nemění na tom, že tyto žiletky taky rád používám.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Stanislave,

někde jsem to dohledal, ale už nevím kde. Tuším, že to mají být modré čepelky Personna.

David
David a jeho žiletky
dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od dedek »

Čepelky Personna se vyrábí v Izraeli a podle shodné povrchové úpravy( jde o platinový nástřik na nerez) si také myslím, že si Mühle nechává pod svou značkou čepelky u nich vyrábět. To ale pro normálního spotřebitele není to nejpodstatnější jako to, že jde opravdu o vynikající žiletky. Ony také ve světě jsou relativně drahé. V USA 4 USD,
v Německu 2,60 Euro atd. Na upravse.cz je v porovnání pak cena velmi příznivá.
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od Vousáč »

Ne tak nahlas, nebo tu cenu upraví :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od Zagarne »

nazdar panove,
musim potvrdit - na popud kolegu jsem vytahl baleni co mi lezi rok ve skrince. chovani ziletky je rekl bych dost podobne jako moje oblibene Perma-sharp. ziletka je krasne ostra a ostri vydrzi dost pouziti. pocitove se mi zda na tvari jeste jemnejsi nez Perma-sharp. za tu cenu super vykon.

david
dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od dedek »

potěšílo mně, že i další člen fóra sdílí na čepelky Mühle podobný názor.
Nechci totiž vypadat jako jejich agent. I když, taková slušná provize by nebyla k zahození.
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od LukasSimir »

Dostal jsem se k jedné čepelce Mühle Stainless (aktuálně dlouhodobě používám Personna Platinum). A musím naprosto souhlasit s Davidem. Pokud bych neviděl nápis Mühle, tak bych dal ruku do ohně za to, že jsem se holil Personnou. Stejná pružnost žiletky, pocit na tváři, dokonce i počet oholení!!! do pocitové tuposti čepelky.
Každopádně pokud někomu vyhovuje Mühle, tak upřímně doporučuji zakoupit levnější Personnu :) Rozdíl v nich naprosto není :geek:
nithro

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od nithro »

Pokud zůstalo vše při starém, tak pro Mühle žiletky vyráběla stejná izraelská fabrika, která vyrábí "červené" Personny Platinum :)
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: čepelka Mühle - Rasurkultur

Příspěvek od LukasSimir »

já mám modré.. ale rozdíl stejně nevidím :lol:
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“