Denim shaving cream Original

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Denim shaving cream Original

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé mokrého holení,

na fóru jsem jej nenašel. Tak Vám chci představit známí, krém na holení Denim.

Holící krém Denim vyrábí firma Conter S.p.A. z Itálie. Firma sídlí kousek od Milana.
http://www.conter.com
web Denim: http://www.denimworld.com

Značka Denim se vyskytovala na území České republiky již před revolucí. Měla podobu vody po holení a různých sprejů. Vytahuji z paměti, že jsem viděl VPH, tekutá mýdla i spreje. Denim krém na holení si nějak nevybavuji, ale byl k dostání.
Do Československa a do ČSFR se dostával Denim z Německa a nebo dovozem na černo. Samozřejmě časem potom legálně.

Co jsem zjistil tak Denim, AXE a Old Spice se momentálně vyrábí v Indii.
Mám tuto informaci od jednoho prodejce z Indie. Teď jde o to, jestli je co továrna jen na jeden region nebo více regionů.

To jsem, ale hodně odbočil.

Představím Vám krém na holení ve verzi Denim shaving cream Original. Je to verze 100 ml

Vyrábí se v těchto verzích:

Denim Original. Modrá verze 100 ml Vůně přírodních výtažků :) asi mysleli menthol, kokos a limonene. Ten voní po pomerančích.
Denim Black. Černá verze 100ml Vůně lískový oříšek.
Denim ala AXE. Je to převlečený Denim do brandu AXE. Je to vidět jak u krému na holení tak i, VPH a gelu na sprchování.

Ohledně složení. Není krém Denim Classic vůbec špatný.
Musel jsem upravit v codecheck popisek tohoto krému. Byli tam chyby.

http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... rcreme.pro

Podle Codecheck je na koláči 20% červené. Ta červená je Coumarin a Boric Acid. Toto je chemické zjištění.
To politické je: Palmitic Acid, Stearic Acid.
Takže za sebe říkám, že to vůbec není špatné. Pokud někdo netrpí alergii na vyjmenované látky.

Vůně krému na holení. Je příjemně letní. Svěží. Je tam cítit limetka, pomeranč. Prostě citrusy.
Vůně není vtíravá.

Barva: bílá s perličkami co se lesknou. Je to podle mě nějaká složka v krému.

Konzistence: krém je dostatečně tuhý, aby netekl. Po promnutí prstů je cítit v krému kokosový olej. Takže krásně vláčný.

Popisek výrobku: Krém na holení je v papírové krabičce. Samotný krém je v plastové tubě s modrým víčkem. Víčko nemá bezpečnostní uzávěr. Lze tedy lehce odšroubovat.
Samotná tuba je vyvedena ve stříbrné barvě s černo modrým potiskem. Na sváru tuby je vyraženo datum spotřeby. To samé je vyraženo na papírové krabičce.
Samotný krém má expiraci 12 měsíců od otevření.
Velikost krabičky: 20x4,4x3,5 cm
Délka samotné tuby je: 19,5 cm
Váha odhadem asi něco okolo 115-120 g.
EAN: 8008970004365

Český distributor je: Ravena Beauty ČR s.r.o. Vostrovská 4 Praha 6

Cena: podařilo se mi ji zakoupit za 60 Kč v drogerii v Ústí nad Labem. Bohužel jako poslední kus. Prý je to neprodejný. Nikdo to nechce.

Přidám pár fotek zde: https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BnjFtsZO49MZBc-8s

Doufám, že má někdo zkušenosti a podělí se s námi. Já jsem zatím krém nezkoušel. Dnes jsem jej teprve zakoupil.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od Vousáč »

Nazdar Davide.

Dík za připomenutí, ten název mi vážně něco říká.
Myslím že si vzpomínám na VPH toho názvu, někdy těsně po revoluci.
Těším se na recenzi, jak obstál při holení.
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 23
Registrován: 21 dub 2016, 11:25
Bydliště: Neratovice

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od vintage »

Myslím, že se VPH Denim v ČR běžně prodává. Zrovna včera jsem ho viděl v DM. Btw otec tuhle vodu používal ještě před revolucí. Možná si ji z nostalgie pořídím, tak jako jsem si koupil Pitralon (aniž bych ho použil) jako vzpomínku na dědu :-)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od david_ul »

Dobré odpoledne Radovane,

nejprve Ti poděkuji za to, že čteš mé příspěvky. Cením si toho.

Ale asi Tě zklamu teď co napíši.

Hned na úvod napíši, že to bylo první holení s tímto krémem.
Co jsem použil :)

krém Denim Original
Vodu po holení Gillette Cool Water After Shave Splash
holící strojek Muhle R41
čepelka teď budeš překvapený :) Isana Double Edge viewtopic.php?f=67&t=1912
Jezevce Spokar

Takže jako obvykle jsem dal nejdříve koupel. Ta proběhla maximálně do 30 minut. Při kohoutkové teplotě.
Obličej jsem před holením nijak neošetřoval.
Před holením jsem nechal štětec i strojek nahřát v kohoutkové teplé vodě. Na obličej jsem nanesl lehký pruh krému na holení. Na každou tvář jeden. Krém jsem nanesl maximálně tak 10g.
Štětec jsem 3x vyklepl a na obličeji přímo začal točit. Krém se po chvilce začal pěnit. Pěna začala vonět po citrusech. A zde pozor... Také začala lehce štípat. Myslel jsem si, že je to důsledek Boric Acidu. Ale po chviličce se vše ukázalo jako mentol. Popravdě nemusím ty mentolový průvany na tváři. A zde byl. Vůně je tedy svěží citrusovo - mentolová. Toho mentolu tak není cítit tolik.
Je to taková univerzální vůně. Nejhorší je na tom to, že kdyby byla tma a já nevěděl, že je to krém na holení tak bych to zaměnil snad i za pastu na zuby. Stejná konzistence i vůně. Nakonec i tuba.
Ještě, že mám doma zavedenou elektřinu i žárovky :)
Moje hodnocení za vůni asi tak z 10 tak 6. Prostě průměr. Ani špatný ani hrozný. Nakonec je to skoro jedno. Stejně po tom přijde VPH.

Kvalita holení a kvalita pěny.
Zde bych pěnu i kvalitu holení hodnotil z 10 tak 7. Zdálo se mi, že jsem se ze začátku zasekával na tváři. Krém šel rozetřít na obličej lehce. Lehce šlo i roztočení štětcem. Pěna o velikosti prstu nebo dvou se nekonala. Pěna byla, ale bylo to takové max 0,5 cm. Ono to stačí, žádné plýtvání. Dle mého pěna rychle vysychala, takže pořád vodu a vodu. Skluz žiletky na tváři byl občas hodně suchý. Takže zásek na tváři. Žádná krev se nekonala. Žádné říznutí, jen takový špatný pocit, že to neklouže. Při tom v krému je kokosový olej. Takže je ho asi málo.
Kvalita oholení. Holil jsem se čtyřmi směry a oholení je důkladné. V tom jsem problém neměl. Chápu, že je to masový produkt pro davy chlapců a mužů. Uvažuji, že při dalším oholení tam přidám ještě kokosový olej nebo arašídový olej. Můj dojem zatím je, že pěna na obličeji je dost suchá. Snažil jsem se kapat do štětce dost vody i přes to nic moc.
Po oholení jsem obličej opláchl studenou vodou a nanesl VPH Gillette. Úplně super by bylo, kdybych na to použil Denim vodu po holení. Ale tu jsem neměl po ruce. Mám ji schovanou ve skříňce. Po oholení jsem, ale necítil, že bych měl svíravý pocit na tváři. Oholení bylo důkladné bez problému. Jen ten suchý efekt pěny.
Tak proto tak malé hodnocení.
Po oholení jsem šel hned ven a neměl jsem pocit chladu z mentolu.

Vůně: cítil jsem z toho citrus a mentol. Po oholení, ale není nic extra cítit. Je to jen slabá vůně. Nenásilná a hodí se do společnost.

Cena:
Tak krém mě stál cca 55 Kč za 100g. Nekupoval jsem to kvůli ceně, ale kvůli značce a protože ten krém znám. Prostě jsem jej chtěl vyzkoušet. Takže zvědavost.
Popravdě zkusím ještě pár oholení. Pokud to bude takové divné jako to první holení. Tak krém dovypotřebuji ve vylepšené formě a dál jej kupovat nebudu.

Kvalita složení:
Po oholení i během holení jsem neměl problémy. Žádná vyrážka žádné pálení. Uvidíme zítra. Je fakt, že každý reaguje jinak na složení. Někdo sedí v rohu místnosti a tluče hlavou do zdi, když je něco špatně. No a někomu to nevadí a jde třeba ven. Jako já.

Takže uvidíme v dalším holení. Nechám si jej na další týden. Abych mohl posoudit.

Radovane, doufám, že jsem se trefil do Tvých otázek :)
A když ne tak i přes to Ti přeji krásný víkend



David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od Vousáč »

Díky za vyčerpávající recenzi.
K té pěně a její rychle vysychavosti na obličeji, vyzkoušej příště vytvořit pěnu v misce
s přidáním dostatku vody. Třeba je to krém, který musíš rozdělávat takhle.
------------------------------------
Jinak co se VPH týče, je to pravda, teď když se více dívám po drogeriích konkrétně na Denim,
tak je opravdu v prodeji ...
Pro výzkumné účely si zakoupím vzorek. :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Radovane,

tak jsem dnes zkusil další oholení. A výsledek dopadl stejně. Použita ta samá voda i štětec. Miska taky pomáhala. Ale zbytečně. Krém, když se přidá voda tak se stává mazlavější a hodně teče. Takže je to pak jak zmrzlina v létě.
Ale i přes to krém dobře chladí a dobře se s ním holí. Jen bych uvítal více kokosového oleje. Pro lepší klouzavost. Je prostě suchý. Napadla mě ještě jedna věc. Před tímto krémem použít nějaká krém před holením (Proraso před holením).
Příště zkusím vepříka na holení.

Co jsem opomněl a za to se omlouvám. Informace, že krém při holení nezanáší čepelku. Krém po kontaktu s vodou se totiž rychle rozpustí. Takže zde je i vysvětlení proč nemá rád vodu.

Na závěr zdravím všechny ranní ptáčate :)


Daivd
David a jeho žiletky
zennau
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2019, 15:13

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od zennau »

Nevíte jestli se to dá ještě vůbec někde sehnat?
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od Vousáč »

Tak podle všeho se na území republiky neprodává :(
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od david_ul »

Vousáč píše: 08 bře 2019, 08:50 Tak podle všeho se na území republiky neprodává :(
Ahoj Radovane,

ale jo, ale špatně se dá sehnat.
Člověk musí projít více malých prodejen drogerie a ne ty velké řetězce. Pak najdeš poklady.

Měj se krásně

David
David a jeho žiletky
Slayter
Příspěvky: 11
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Denim shaving cream Original

Příspěvek od Slayter »

Zdravím, trochu tu oživím toto vlákno. Pár měsíců používám krém na holení od Denim společně s jejich VPH (mám jich vícero ne jen Original, výborný je například Musk, ten se ale nedá sehnat běžně v drogerii jen na webu v eshopech). Zpět ke krému. Za mě je to to více než dobré. Vyšlehám kvalitní pěnu, která poskytuje dobrý zkluz a neschne, pokožka zůstane po holení jemná a bez podráždění. Používám ale vždy větší množství do misky tak polévkovou lžíci.
Tedy za mě spokojenost, tento holicí krém můžu jen doporučit.

Aktuálně jsem zakoupil zde :
https://www.drostra.cz/Default.aspx?ctr ... 1C40000101
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“