Propagace mokrého holení (ebook)

PavelKrálíček
Příspěvky: 22
Registrován: 13 bře 2013, 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace mokrého holení (ebook)

Příspěvek od PavelKrálíček »

To moc nevím, jak by šlo zařídit. Leda velký monitor a dát si to PDFko vedle...

Zapracovány další změny, většinou ve formě poznámek pod čarou. Dal bych nějaký termín pro obsahové úpravy textu, navrhuji do neděle. Pak dopíšu předmluvu, projedu to stylisticky a na závěr překlepově. Potom ke grafičce a bude hotovo :-).
PavelKrálíček
Příspěvky: 22
Registrován: 13 bře 2013, 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace mokrého holení (ebook)

Příspěvek od PavelKrálíček »

Dnes jsem provedl již téměř závěrečné úpravy obsahu a měl bych na vás 3 otázky:
  • Znáte witch hazel, česky pravděpodobně vilínovou vodu?
  • Používá se v češtině výraz "glazovaný povrch brousku", viz citace níže, jak by mohl vzniknout.
  • Zkorigujte mi prosím popis zjišťování kvality břitvy, opět naleznete níže.
"Brousky se zřídka používají suché, většinou jsou navlhčené vodou, pěnou nebo olejem: zaprvé proto, aby se čepel nepřehřívala, což by rychle zničilo její výbrus; zadruhé proto, aby se zbroušené malé ocelové hoblinky neuchytily do pórů kamene, čímž by se brzy ucpaly a výsledkem by byl glazovaný povrch; zatřetí proto, aby byl povrch brousku co nejhladší."

"Zmíněná druhá metoda testování tvrdosti, i když ne neomylná, se nicméně hodí i tomu nejméně zkušenému. Spočívá v zachycení ostří pod nehtem na palci a jeho rozezvučení. Pokud vydává čistý a jasný zvuk, můžete usoudit, že je vytvrzena dobře. Pokud není zvuk čistý, je to znamení, že může být vytvrzena nerovnoměrně."
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Propagace mokrého holení (ebook)

Příspěvek od Zipíno »

PavelKrálíček píše:Dnes jsem provedl již téměř závěrečné úpravy obsahu a měl bych na vás 3 otázky:
  • Znáte witch hazel, česky pravděpodobně vilínovou vodu?
  • Používá se v češtině výraz "glazovaný povrch brousku", viz citace níže, jak by mohl vzniknout.
  • Zkorigujte mi prosím popis zjišťování kvality břitvy, opět naleznete níže.
"Brousky se zřídka používají suché, většinou jsou navlhčené vodou, pěnou nebo olejem: zaprvé proto, aby se čepel nepřehřívala, což by rychle zničilo její výbrus; zadruhé proto, aby se zbroušené malé ocelové hoblinky neuchytily do pórů kamene, čímž by se brzy ucpaly a výsledkem by byl zaleštěný povrch; zatřetí proto, aby byl povrch brousku co nejhladší." - tuto část nechápu, asi bych ji smazal

"Zmíněná druhá metoda testování tvrdosti, i když ne neomylná, se nicméně hodí i tomu nejméně zkušenému. Spočívá v zachycení ostří pod nehtem na palci a jeho rozezvučení. Pokud vydává čistý a jasný zvuk, můžete usoudit, že je vytvrzena dobře. Pokud není zvuk čistý, je to znamení, že může být vytvrzena nerovnoměrně."
- zde se jedná o cvrnknutí nehtem o čepel - čím vyšší tón, tím vyšší tvrdost čepele. Toto je můj návrh.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
PavelKrálíček
Příspěvky: 22
Registrován: 13 bře 2013, 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace mokrého holení (ebook)

Příspěvek od PavelKrálíček »

Práce na e-booku jsou konečně hotovy, tak snad budete spokojeni:
http://www.pravygentleman.cz/novorocni- ... -a-rychle/
Odpovědět

Zpět na „Pokec o všem co za to stojí“